Nákup ojetého vozu


Důkladná prohlídka

Jistě už jste někdy slyšeli, že si někdo zakoupil automobil, kde technický stav vzhledem k ceně úplně neodpovídal. Řada prodejců dá vůz do na první pohled hezkého tvaru, takže je vyčištěný, naleštěný a vypadá v pořádku. Druhá věc je však technická stránka, protože jestliže se o něj nikdo moc nestaral, nedodržovali se servisní intervaly a teď jsou na autě nějaké skryté vady, tak je to problém. Proto prvotním krokem by mělo být ověření třeba přes Cebii, kde se můžeme dozvědět stočení tachometru, havárie, krádeže a další věci, které by nás měli zajímat.

vůz Audi

Dnes se také stává, že na inzerátu jsou fotografie jiného vozu, takže i přes tuto kontrolu můžeme ověřit, zda sedí výbava a další parametry. Na místě je třeba provést důkladnou prohlédnu technického stavu, a to i za jízdy, takže není na škodu mít s sebou někoho, kdo autům rozumí. Tohle všechno je práce navíc, ovšem dobře vybraný vůz Vám může sloužit mnoho let.

klíče od vozu

Leasing

Tento druh financování může být buď finanční nebo operativní. S tím operativním se setkáme u firem, které platí určitou částku, za kterou dostanou vozový park do pronájmu a po nějaké době bude zase obnoven. Vozidla servisuje pronajímatel. Firma je však nikdy nebude vlastnit. Kdy si tedy budeme chtít automobil zakoupit, tak přijde vhod takzvaný finanční leasing. Musíme počítat s jistou akontací a také tím, že veškeré náklady už jdou za námi, protože vozidlo nám po splacení zůstane. Je tedy na nás, která varianta nám vyhovuje více. Operativní leasing ojetých vozů je vhodný pro fyzické osoby i podnikatele, přičemž klidně může být ve výši několika milionů, jestliže máte dostatek peněz na splátky. Poskytovatel má na svých stránkách napsáno, co všechno je k němu potřeba, přičemž není to nic složitého a leasing lze získat na všelijaká vozidla. Dokonce to můžou být dodávky a nákladní vozy, s kterými se často setkáváme u podnikatelů.