Jak přestěhovat kompletní kuchyň


Stěhování levně v Praze v městských bytech se zpravidla odehrává bez kuchyní. Respektive na místě se ponechává kuchyňská linka a stěhují se pouze volně umístěné spotřebiče. Kuchyňské linky patří do nábytkových sestav, které bývají napevno připevněné je zdivu, a nepočítá se s tím, že by se s nimi lidé přesouvali do jiných prostor. Něco jiného se však může týkat rodinných domů.

moderní kuchyně

Přestěhovat kuchyň je jeden z nejobtížnějších kroků v rámci každého stěhování, není to jen o tom popadnout skříňku a pracovní desku, odnést ji do auta, zafixovat a můžeme jet. Kuchyň se musí demontovat na dílčí části a na novém místě opět smontovat. Musí se taktéž horní řada skříněk připevnit do zdiva, a to může mít odlišný charakter od toho předchozího, například původně visely skříňky na cihlách, nyní budou na pórobetonových tvárnicích nebo sádrokartonové desce.

stěhování kuchyně

S tím vším si ovšem dovedou stěhováci poradit a dokonce vám zapojí i vestavěné spotřebiče, připojí pákovou baterii a dřezový sifon k odpadu.

Chladnička a mrazák

Vaším úkolem při stěhování kuchyně bude vhodně načasovat odmrazení, vysušení, vyčištění a sbalení chladničky s mrazákem. V ideálním případě tak, abyste již den před stěhováním měli spotřebič odpojený ze sítě a zbavovali jej zbytků námrazy a vlhkosti. Dvířka uzavřete až po důkladném vysušení vnitřního prostoru, aby se tu netvořily plísně. Všechny velké spotřebiče, tedy zejména chladničku, obalte tenkou stretch fólií, která vnější skelet zajistí proti poškrábání a odření, těch vrstev fólie však musí být několik na sobě, aby šlo o silnější vrstvu. Stěhováci pak po naložení spotřebičů každý z nich zajistí proti pohybu, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození v průběhu jízdy.

Se stěhovací firmou bude tento proces poměrně snadný, ačkoli se může na první pohled jevit jako náročný, nebezpečný a nezvladatelný.