Rekonstruujeme rekreační chatu


Za socialismu bývalo zvykem mnoha obyvatel měst každý pátek balit věci a směřovat na chatu, kde alespoň po dobu dvou dnů bylo možno být v kontaktu s přírodou a žít přirozenějším způsobem, než v umakartových jádrech vícepatrových krabic. Lidé však byli nuceni prožít nedělní šok, kdy násilné přerušení pohodové atmosféry vystřídaly zácpy na silnicích a návrat do přelidněného velkoměsta plného smogu a shonu.

lodní kontejnery

Jak šel čas, technický rozvoj nabízel širší možnosti uplatnění na trhu práce i na venkově a výstavba rychlostních silnic a dálnic umožnila velmi rychlý přesun z chaty do města, a tak již bylo možno městský život nadobro opustit a dojíždět do zaměstnání z chatové oblasti. Někteří z nás se proto natrvalo odstěhovali na chatu, kterou podrobili celkové rekonstrukci, aby jí bylo možno obývat celoročně.

loď s kontejnery

Rekonstrukce chaty ovšem obnáší jisté starosti, a kromě objednávky komplexní zakázky na klíč nebo postupného zajištění pracovní činnosti jednotlivých řemesel je nutné někam vystěhovat vnitřní vybavení. Kupříkladu u podlahového vytápění musí bezpodmínečně všechno z celého domu někam zmizet. Ale kam, když nemáte mnoho místa v garáži nebo v kůlně či ve sklepě? O jednom výhodném řešení bychom věděli, a sice pronájem skladovacího kontejneru.

Kontejnery jste již možná viděli v železniční či lodní přepravě, tímto způsobem putují napříč světem tisíce výrobků na přepravních paletách a uvnitř kontejneru jsou v naprostém bezpečí před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením. Na vaší zahradě před domem to bude zrovna tak. Stačí postupně vystěhovat jeden předmět za druhým a zaplnit kontejner, případně dva, pokud je to zapotřebí. Uzamykatelná vrata chrání vaše předměty i před krádeží a takto je tu můžete mít uložené třeba přímo před vchodem do domu. Pronájmy kontejnerů lze uskutečnit i ve větším počtu kusů na libovolně dlouhou dobu.