Co je vlastně lákavého na Českých Budějovicích


Lákal vás někdo někdy k dovolené na Českobudějovicku? Ale jaksi vám zapomněl popsat, proč vlastně vyrazit právě sem, a proč obětovat pro letošní rok pobyt u moře? Pak bychom to mohli napravit alespoň my, co na základě vlastních zkušeností víme, že moře rozhodně není všechno. Dovolená u moře bývá fajn, to je bez komentáře, a to i tehdy, překousnete-li extrémní vedro, mraky turistů, jazykovou bariéru, předražené hotely a ne zrovna nejlevnější prodej suvenýrů. Jenže jihočeský region v sobě ukrývá magickou moc tamní krajiny, přívětivé a malebné, inspirující umělce a romantiky. Je ideální pro pořádání svatebních oslav v jakémkoli počasí a jakékoli roční době.

Český Krumlov

Božský klid – u moře si klidu příliš neužijete, leda tak na opuštěném ostrově, a těch nebývá mnoho. Na Českobudějovicku sice také nebudete úplně sami, ale tamní prostředí je natolik rozmanité a rozsáhlé, že se tu s lidmi zas tak často míjet nebudete. A chcete-li několik tipů, kde to bude skutečně poklidné, pak navštivte Třísov Nad Vsí s krásnou vyhlídkou do krajiny, vystoupejte na kole na vrchol Kleti, nejlépe o všední den mimo hlavní sezónu, projděte se pěšky podél Čertových proudů u Loučovic a dopřejte si i krásný výhled z Čertovy stěny – Luč.

Hluboká nad Vltavou

Vltava – tato řeka na svém horním toku je tak okouzlující, že je v létě doslova v obležení vodáků. Vy se tam však vydejte v červnu nebo na konci srpna, kdy tu budete plout téměř sami, a přesto si tu můžete užít teplého a slunečného počasí. Doporučujeme splouvat řeku až k penzionu České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/, kde si zajistíte pobyt pro závěr vaší dovolené, kterou pak prodloužíte o výlety do Třeboně, k pískovnám v Suchdolu a Veselí nad Lužnicí, a k zámku v Hluboké nad Vltavou. A máte-li zájem jezdit tu spíše na kole, podél Vltavy vede silnice těmi nejkrásnějšími meandry mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.