Proč k prodeji bytu využít matterport


Také patříte k lidem, kteří opouští velkoměsta a stěhují se na venkov? Nemáme tím zrovna na mysli stavení, jako z filmu „Slunce seno jahody“, ale spíše rekreační nemovitost, například celoročně obyvatelnou chatu. Chatu získáte z běžného prodeje, anebo v rámci dědictví, a městský byt můžete nabídnout realitní kanceláři, anebo si troufnout na osobní prodej formou inzerce.

Kdo prodává byty, ať už jde o jakoukoli z cest, zpravidla vyfotí všechny nebo alespoň většinu místností, a počítá s tím, že se budou ozývat zájemci, kteří budou chtít dotyčný objekt vidět. A právě v tomto momentu se objevuje řada potíží, s nimiž někdo možná nepočítá.

obytná místnost

Malé rozlišení – jestliže vyfotíte byt a fotky jsou natolik malé, že ani při důkladném zvětšení nezachytíte patřičné detaily, pak je to průšvih, protože tím můžete některé vážné zájemce odradit. Mnohem lépe se prodává nemovitost, která je zachycena tak, jako byste v ní byli přítomni.

fotografie bytu

Nevhodný úhel pohledu – někdo vyfotí obývák z místa, kde zrovna sedí, a domnívá se, že to postačí. Objeví se tu pouze jeho část, což zájemcům o koupi mnoho nevypoví, například jaká jsou tu okna, dveře, podlaha, strop, topení atp.

Zkreslení – některé fotografie budí dojem, že jsou místnosti velké, přitom jde o optické zkreslení. Ve skutečnosti může být prostor spíše stísněný, což z fotek nepoznáte.

Špatná expozice – jestliže neumíte fotit, tak se raději do této práce ani nepouštějte. Jde zejména o nastavení expozice – clony a času, což jsou parametry, které určují, jak kvalitní, dostatečně syté snímky to budou. Nesmí být ani příliš světlé, ani tmavé.

Matterport – chcete-li se vyhnout všem těmto potížím, odložte fotoaparát a vsaďte raději na technologii matterport, s jejíž pomocí zhotovíte 3D model vašeho bytu. Bude na něm viditelné prakticky vše, od stropu až k podlaze, od okna ke dveřím, a vězte, že prostorový model každému klientovi jasně a zřetelně napoví, oč se jedná. Někdy pak není nutná ani osobní prohlídka a je-li objekt zajímavý a atraktivní, získáte za dobrou cenu kupce během pár dnů.