Jak se vejít s malou kuchyní.


Jak vytvořit jednoduchou, ale přitom funkční kuchyň do panelových bytů. V těchto bytech je na kuchyňské linky velmi malý prostor nebo musíte obětovat část jiného prostoru. Jsou to většinou jen malé kouty, kde se vám ve většině případů nevleze ani jídelní stůl, když se jedná o prostor na kuchyň, je velmi malý. Vše se dá, ale nějakým způsobem naplánovat a nechat si udělat kuchyni na míru do paneláku. Jak taky jinak. Většinou již hotové kuchyně z příslušných obchodů nemáte šanci do panelové kuchyně dostat. Jedná se jiné rozměry, které by se vám do daného prostoru nevešly, nebo jsou zbytečně prostorově velké a zabírali by vám moc prostoru. Někdy to jinak než na míru ani nejde.

kuchyně na míru do paneláku

Hlavně když se jedná o atypické prostory, kam toho potřebujete dostat co nejvíce. Musí tam být dřez, kamna, myčka a spousta úložného prostoru na nádobí. Toho totiž není nikdy dost. Jednoduše se to řekne, ale když to pak vše máte naskládat do malého prostoru, je to boj. Nebo se musíte uchýlit k jinému plánu. To ovšem není vše v některých domácnostech je zapotřebí mít i v kuchyni pračku, protože v koupelně na ní není dostatečný prostor. Sušička je tedy už úkol nedosažitelný, dostat do malých bytů. Proto je dobré si najmout nějakou firmu, která se výrobou kuchyňských linek zabývá a ukázat jim váš předběžný plán a nechat si od nich poradit jestli nevymyslí ještě něco jiného.

kuchyně na míru do paneláku

V dnešní době si můžete udělat i předběžný návrh v mnoha aplikacích, kde si nastavíte přesné rozměry kuchyně a podle parametrů různých skříněk pak skládáte jak spodní část linky, kde zabudujete nejmenší možnou myčku, dřez jen s jedním lavórem, abyste ušetřili na pracovní desce. Pod dřez většinou přijde odpadkový koš nebo ještě nějaká skříňka na nádobí a potřebné věci pro umývání. Dále musíte vybrat místo na digestoř, pod kterou bude varná deska a kamna. Nejlépe u sebe, aby se při rozvodu elektřiny nemuselo rozvádět po celé délce. Ovšem musíte myslet i na zásuvky, do kterých dané spotřebiče zapojíte. Jedná se hned o několik spotřebičů, které budou potřebovat zdroj napětí a to mluvíme jen o těch základních. Zkuste si před pozváním firmy vytvořit vlastní návrh.