Aby váš balíček došel v pořádku


Podnikatelé, kteří vyrábí svoje vlastní výrobky a pak je posílají k zákazníkům, často bojují s problémem rozbití zásilky. Mnoho dopravců si příliš neláme hlavu s tím, jak se k balíčkům budou chovat. Často se stává, že i když je krabička na první pohled nepoškozená, obsah zásilky je poškozený nebo zcela zničený. Znají to i větší firmy, které odesílají třeba lahve s alkoholem či cokoliv dalšího, co se může snadno rozbít. Někteří přepravci dokážou poškodit i věc, která se dá poškodit jen velice těžko. Reklamace je potom velmi problematická, protože zásilka se musí hod reklamovat, což většina lidí nemůže. Jakmile si zásilku přeberou, přepravce nasedne do auta a mizí v dáli.

kartonová krabice

Balíte dobře?
Samozřejmě že přepravci se většinou k reklamacím staví odmítavě a tvrdí, že odesílatel balíček řádně nezajistil před poškozením. Proto je potřeba všechno zboží pečlivě balit, aby se nemohlo v krabici dotýkat s jinými výrobky, a aby bylo všechno zboží obalené tak, že ani pád z menší výšky balíčku neuškodí.

Posíláte toho hodně?
Jsou obchody, které posílají tisíce balíků denně. Jde zejména o větší obchody třeba s elektronikou, které musí zboží balit o to lépe. Takové obrovské množství obalů je ale ohromnou zátěží pro životní prostředí. Prodejci většinou používají obyčejné plastové obalové materiály, které se nerozloží. Většina lidí je po vybalení zboží hned vyhodí, což je ten největší problém.

balení zásilky

Co místo toho?
Existují ekologické obalové materiály, které jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů, a případně je možné je recyklovat i nadále. Začněte je používat i vy, a snížíte tak dopad své činnosti na životní prostředí. Každý kousek se počítá. Můžete zvolit třeba kraftový papír, který vypadá jako obyčejný https://www.kosmas.cz/knihy/156568/obycejny-zivot/ karton, ale dá se roztáhnout do větších rozměrů. Zásilku spolehlivě ochrání, protože je měkký a dostatečně velký.