Pro lepší zdraví


Kouření škodí zdraví. To je teze, na které se shodují všichni odborníci a kterou již každý kuřák mnohokrát v životě musel slyšet. Kouření je zlozvyk, který si obvykle osvojíme během pubertálních, v některých extrémních případech dokonce během dětských let. Na základě toho, že nikotin je velmi vysoce návykovou látkou, je pravděpodobné, že pokud jednou jako dítě začnete, potáhne se s Vámi kouření ještě mnoho let. Cigaretový kouř je nebezpečný v tom, jaké látky obsahuje. Není zde totiž obsažen jen a pouze nikotin, ale velká spousta dalších látek, které mají právě na náš respirační systém destruktivní vliv. Navíc, cigaretový kouř má vysoké teploty, které pro dýchací cesty nejsou vůbec vhodné.

cigaretový kouř

Dochází tak k neustálému dráždění respirační sliznice, která tím trpí. V průběhu let se tak může vytvořit na sliznici metaplázie. Toto slovo označuje okrsek sliznice, která je určitým způsobem změněná, aby byla lépe schopna odolávat dalšímu poškozování. Co je ale velmi negativním http://www.energiezivota.com/vedecke-objevy/376-rh-faktor-negativni-znamena-mimozemsky-gen důsledkem, je to, že toto místo má tendence k dalším změnám, a je to tedy predilekční místo pro vznik nádoru. Je pravda, že pokud jste již jednou kouřit začali, Váš respirační systém je již nenávratně poškozen.

běžné cigarety

Nikdy ovšem není pozdě na opuštění kouření, každá cigareta se počítá. Do určité míry jsou totiž změny reverzibilní, a pokud o své tělo začnete pečovat, je dobře možné, že se mnohé poškození ještě zhojí. Vzdát se cigaret je ale velmi složité a pro někoho téměř nemožné. Pokud jste již několikrát v životě kouřit přestali, ale znova a znova jste se k tomuto zlozvyku vrátili, doporučují odborníci přejít na bezdýmné alternativy. Elektrické cigarety levně E-cígo dnes seženete na trhu poměrně snadno. Nejedná se o verzi, o které by se dalo říci, že je naprosto bez rizik, ale ta jsou tak snížena, že se jistě jedná o krok správným směrem.