Děláme si sami


Jde jim prostě všechno a leccos si udělají doma. Musí však mít znalosti, zkušenosti a je dobré mít i patřičné nářadí. U nás v ulici bydlel jeden a ten strašně rád dělal doma cokoli. Jenže mu to moc nešlo, takže vlastnoručně vyrobená, a ne zeď pověšená police ho přišla dráž, než kdyby si najal tu nejlepší firmu. Ale zůstává ta radost. Trochu ji, pravda, kazil fakt, že se na polici nemohli pranic udržet, neb byla křivě, ale co, hlavně že si ji vyrobil sám.

Mužové stateční a šikovní se ihned sápou po nářadí, jde-li o to někde něco udělat. Neustále si vyhledávají nějakou činnost a například rozestavěná pergola je pro něj rájem na zemi. Majitel neví, co s tím, ale takový kutil se chopí vrtačky a už jede, jak pila. ON totiž pozná konstrukční vruty od těch jiných a ví, jak chytit do ruky kladivo. Také velmi snadno rozezná například vrták do železa od vrtáku na dřevo. A také lopatu od krumpáče, ovšem tato práce ho netěší, protože je to nádeničina a je přece Pan Kutil.

nářadí

Když takový nějaký bydlí nad vámi v paneláku, je to hodně o nervy. Ti slušní a soudní se snaží omezit činnost na běžné denní hodiny, ale pokud takový nějaká jiný tyto hodiny nectí, máte se na co těšit. Nedávno vyprávěl jeden z naší ulice, ze třetího patra, že se jeho soused zbláznil, že mu ráno ve tři bouchal do dveří. Na dotaz, co ten blázen chtěl odpovídal, že po něm vyžadoval, aby vypnul tu vrtačku s příklepem. Jo lidi jsou dneska hodně divní.

práce s vrtačkou

Muže, kteří umí rády ženy, ale ostatní normální manželé je nikterak nemilují, protože neustále slyší, co oni umí a dovedou a jejich muž jen lemtá pivo a válí se na gauči. Tak to chodí, nenarodil se člověk ten, aby se zachoval lidem všem, jak praví ten slavná dědeček ještě slavnější spisovatelky. Nebo to byla babička?

A co vy milí čtenáři? Také si raději děláte všechno sami nebo spoléháte na firmu?