Novinka dnešní doby


Na scrapbooking můžete v dnešní době narazit opravdu kdekoliv. Tento druh nové volnočasové aktivity je letos oblíbenost skoro každého. Scrapbooking v dnešní době baví lidi všech věkových kategorií. A co to ten scrapbooking vlastně je? Pokud jste znalci anglického jazyka můžete si z názvu odvodit, že se jedná o složení dvou slov a těmi jsou scrap a book. V překladu tedy ústřižek a kniha. Scrapbooking je vlastně kniha na způsob diáře, fotoalba a spoustu dalších. Lidé, kteří se této aktivitě věnují si většinou koupí prázdné fotoalbum či klasickou knihu a poté už nechávají pracovat pouze svou fantazii a představivost a stačí jim k tomu obyčejný papír, izolepa a černá fixa.

scrapbooking

Scrapbooking potěší i rodiče, a to především po finanční stránce. Veškeré pomůcky se totiž dají sehnat velmi levně (seženete je od 50 kč do 2000). Scrapbooking můžete dělat jen tak pro radost ale také na zakázku či jako dárek pro některého vašeho známého. V případě že byste chtěli být v této aktivitě opravdu dobří můžete si zkusit jakýkoliv online kurz scrapbookingu tyto kurzy se cenově pohybují od 900 kč do 1200 Kč. Což se opravdu vyplatí

Co vše budete potřebovat ke scrapbookingu?

Jak už bylo zmíněno výše můžete začít s klasickým prázdným fotoalbem či obyčejným diářem. Jako další pomůckou pro vás budou fotky a všelijaké samolepky které se vám líbí. Styl, druh a varianty jsou čistě na vás scrapbooking totiž nemá žádné předem nastavená pravidla. Nesmíte zapomenout ani na ozdobné izolepy jinak známé také jako washi pásky. Barevné pera, propisky, fixy či klasické pastelky jsou jasný základ pro scrapbooking. Pokud jste sběratelé či cestovatelé jakékoliv suvenýry či jiné pomůcky využijete určitě také. A jako poslední samozřejmě různé barevné či klasické papíry a různá razítka.

umění

Další doplňky, které se vám mohou hodit:

  • Řezačka papíru
  • Lepidlo nebo korekční izolepa
  • Pomůcka na tzv. rýhování (V případě že chcete, aby vaše fotky či samolepky byly opravdu do detailu)
  • Raznice