Zabavte děti na dětském hřišti


Děti si nás berou za vzor

Každé malé dítě se vyvíjí tak, že pozoruje své blízké okolí a podle toho, zda jej zajímá určitá činnost, napodobuje ji a následně jí vtiskne svou jedinečnou podobu. Děti si berou za svůj vzor zejména dospělé či sourozence v rodině, a tak se stává, že se chovají velmi podobně, a že si také vybírají podobný životní styl. Bohužel mnohdy přejímají i vzory nevhodné a mezi ně patří závislost na mobilních telefonech, počítačových hrách nebo televizi. Takový jedinec se pak cítí odstrčen mimo společnost a časem může podléhat depresím a frustracím. A co z frustrovaného dítěte vyroste, a čím se bude živit jako dospělý, nechtějte raději domýšlet.

venkovní hřiště

Zajímavé je vědět, že děti také rády napodobují sportovní aktivity. Například je-li v rodině slavný hokejista nebo tenista, děti to vnímají jako výzvu a poměrně často se snaží svému idolu alespoň přiblížit. Podobné je to i v dalších oblastech života a v životních stylech, například co se týče vztahu ke zvířatům a rostlinám, k zemědělské činnosti nebo kutilství.

dětské hřiště

Jedním z nejlepších vlivů, které na své děti můžeme mít, je přirozenost a dobré mezilidské vztahy. Patří k nim i radost z pohybu na úkor závislostí na mobilních telefonech, počítačových hrách a podobných neřestech současné doby. Umožníte-li dětem mít na zahradě dětské hřiště Jungle Gym Dětská hřiště, dopřejete jim vhodný odrazový můstek do dospělosti. V současné době stále platí velký problém, týkající se nedostatku pohybu u sedavých zaměstnání, a nejen tam, bylo zjištěno, že například ve Spojených státech se více než tři čtvrtiny populace potýká s nadváhou nebo obezitou, a do těchto propočtů jsou zahrnuty i děti.

Nechcete-li mít doma obézního závisláka na sociálních sítích a počítačových hrách, nabídněte mu pohyb na čerstvém vzduchu a radost, která se uvolní díky endorfinům – hormonům štěstí vyplavovaným při fyzické námaze.