Příjemná jízda


Například kuřáci celý vůz zasmradí kouřením cigaret. Pokud to majiteli nevadí, je to v pořádku, je to přece jeho věc. Nikdo mu do toho nemá co mluvit. Ale jistě nikomu není tento zápach příjemný, a navíc v člověku zůstane. Nekuřák to ihned zaregistruje a začne ohrnovat nos. Proto je dobré v autě nekouřit. Je to příliš malý prostor na to, aby se dal dobře vyvětrat. Zápach se dá do všeho a usadí se v každém koutku. Jen těžko se pak dostává z auta ven, i když máme tolik pomocníků. Jedním z nic je vůně do auta stromeček. Jistě to znáte. Tento smrček se houpe u zpětného zrcátka již spoustu let. Nebo je upevněn jinde a nutno říci, že auto skutečně provoní požadovanou vůní. Jakou? Nu, kterou si vyberete.

žena v autě

Jistě sami musíte uznat, že sedět v zapáchajícím voze není nic příjemného. Když z něj pak vystoupíte, páchnete stejně jako ten vzduch uvnitř a nejhorší na tom je, že člověk sám to necítí. Zato druzí ano, a to nemusí mít nijak citlivý čich. Když kolem vás začnou krčit noc, znamená to, že jste načichnul ve svém vlastním voze. Pak už asi ani deodoranty nepomáhají. Proto je nutno se pobytu v takovém prostředí za každou cenu vyhnout.

moderní vůz

Jistě, nemůžete běžet za svým vlastním autem, abyste nenačichli, ale dá se to udělat i jinak, a to v naprosté pohodě. Prostě otevřete všechny dveře a nechte auto větrat. Když vyčistíte sedačky a opěradla hloubkovým vysavačem vůbec to nebude na škodu. Ještě se pak dá doporučit údržba povrchu sedacích částí v autě. Neuškodí použít zředěnou aviváž, opět s vůní dle vlastního výběru. No a když je hotovo, pověsíte ještě vůni do auta, tedy onen již popsaný stromeček a měli byste mít na nějakou dobu vystaráno. A vůbec není psáno, že stromeček musí být jen jeden. Klidně můžete další umístit někam dozadu do vozidla. Vůně tak bude ještě intenzívnější a pocítí to i ten kdo vzadu obvykle sedává.