Oslava s ovocnými šťávami a bez alkoholu


Umíte si představit slavit například narozeniny bez alkoholu? Nepřipadá vám podivné připíjet na zdraví alkoholem, když tím vlastně provádíte pravý opak? Alkohol je buněčný jed a na tom nic nemění fakt, kolik jej vypijete. Samozřejmě, že příležitostně vypité malé množství alkoholu vám nezpůsobí takovou újmu, jako pravidelné pití, ale zároveň si uvědomte, že závislost na alkoholu vzniká velmi pozvolna a nenápadně, a její léčení je nejobtížnější ze všech závislostí, co existují.

ovocné džusy

Někteří lidé si toto nejen dobře uvědomují, ale zároveň něco proti tomu aktivně podnikají, například pořádají oslavy s nealkoholickými nápoji. Připít na zdraví si můžete klidně i s pomerančovým džusem a bude to nejen zdravé, ale i chutné a navíc doplníte do organismu vitamíny, minerály a energii.

ovocný koktejl

Propagace ovocných šťáv ze stoprocentního koncentrátu není obtížná, chce to jen trochu dobré vůle. Tyto nápoje, upravené pouze pasterizací, neobsahují žádný přidaný cukr a lze je konzumovat při jakékoli příležitosti. Můžete je nabídnout i dětem a seniorům, i těhotným ženám, zkrátka je to nápoj pro každého.

Napadlo vás někdy zjistit, jak se vlastně ovocné koncentráty dostanou k vám domů? Myslíne tím hlavně kdo a jak je zpracuje a přepraví na trh? Ovoce, které se sklízí ve velkém množství, se nejprve upraví pro odšťavňování či mixování, důkladně omyje a pak už se s ním plní speciální přepravky, takzvané IBC kontejnery. Jsou to plastové boxy ve tvaru čtyřbokého hranolu, o objemu 1000 litrů, které lze ve skladu či při přepravě skládat až do pěti pater na sebe. Každý z kontejnerů zvládne unést až pět tun zátěže, což je skutečně obdivuhodné.

IBC kontejnery Schoeller Allibert se snadno udržují čisté a každá várka ovoce se navíc vkládá do vnitřní vyměnitelné fólie, čímž je zaručena jeho špičková kvalita po celou dobu přepravního a skladovacího procesu.