Kvetoucí čaje jsou skvělým dárkem i zážitkem


Čaje se těší oblibě, pro někoho jsou čaje součástí každodenního pitného režimu, někdo po nich sahá v období nachlazení a nemocí a jde i o skvělý dárek.

Kvetoucí čaje jsou skvělým dárkem i zážitkem

Čaje se dají pít kdykoliv, během dne kdy zahřejí i zaženou žízeň, někdo vybírá bylinkové čaje v době, kdy je nemocen nebo si řada lidí vychutnává čaj při odpočinku a relaxaci ráno i během celého dne. V chladném období, které právě nastalo, jsou čaje téměř nutností. Chcete si užít naprosto jedinečný zážitek při pití čaje? Pak objevte kvetoucí čaje, které vás ohromí, nadchnou a budou vám i skvěle chutnat. Navíc jde i o skvělý dárek pro vaše blízké třeba pod stromeček. Vánoce se přece kvapem blíží.

kvetoucí čaj

Co je kvetoucí čaj a jak vzniká?

Kvetoucí čaj je pastvou nejen pro oči a při jeho pití si opravdu užijete pravý zážitek. Můžete totiž pomalu sledovat, jak ve vašem hrníčku čaj opravdu doslova rozkvete. A jak takový kvetoucí čaj vlastně vzniká? Každý kvalitní čaj prochází složitým procesem, aby byl takový, jaký jej chcete, aby byl kvalitní a chuťově skvělý. Kvetoucí čaj vzniká ještě o něco složitěji, než jiné čaje, protože se musí usušit jako celý květ, který je svinutý a pak pečlivě usušený. Vždy je vezme jeden květ, který se svine a usuší. V podstatě do takové slisované kuličky, kterou pak vložíte do hrnečku a zalijete horkou vodou. V horké vodě květ rozkvete a čaj se vyluhuje. Zážitek pro všechny smysly je rázem na světě.

šálek čaje

Jaké kvetoucí čaje máme?

Nejčastěji se pro výrobu kvetoucího čaje používají květy jasmínu, lilie, ibišku, čajovníku, pivoněk nebo měsíčku. To ale není všechno, přidávají se i lístky zeleného, černého nebo bílého čaje. Rozkvetlý čaj má pak nádhernou vůni i chuť a na pohled vypadá prostě neodolatelně. http://hankawilde.blog.cz/1311/deset-pravidel-a-vlastnosti-neodolatelne-zeny A jak jinak, kvetoucí čaje pochází původem z Číny, tedy od pravých mistrů ve výrobě čaje.

Květ lze vodou zalít dokonce několikrát, určitě stojí za to jej umístit do průhledného hrnečku či sklenice, abyste mohli obdivovat jeho krásnu ze všech stran. Kvetoucí čaje se prodávají v krásných dárkových baleních, ale lze je koupit i samostatně.